سفرنامه تور شیراز

سفرنامه تور شیراز

پستتوسط limootorsh » 30 مهر ماه 1396, 14:26

سفرنامه تور شیراز فکر میکنم خیلی از ایرانیا و حتی خارجیا آرزوی دیدن شیراز رو داشته باشن ، شیراز از اون شهرهایی هست که انقدر جاذبه دیدنی و گردشگری داره که بتونه هر کسی رو با هر سلیقه ای به خودش جذب کنه مثلا یه سری از افراد عاشق حافظیه هستن ، یه عده ای تخت جمشید و یه عده ای مثل من مسجد نصیر الملک و انعکاس نور شیشه رنگیای روی فرش. بالخره قسمتم شد و در اردیبهشت ماه که طلایی ترین ماه و فصل شیرازه تور شیراز و از سایت تور96 پیدا کردم و خریدم و با خواهرم عازم دیار شعر و عشق شدیم تور شیراز در اردیبهشت گرونتر از سایر ماه هاست . روز اول :بالاخره قدم در شیراز رویایی گذاشتیم همه گفته بودند که در سرتا سر این شهر نارنج از در و دریوار و بلوار و خیابان و پارک میبارد اما هیچکس از نخل ها نگفته بود و همه مان یادمان رفته بود که شیراز تقریبا جنوب ایران است و داشتن نخل چیز عجیبی نیست!با ون راهی هتل شدیم .کلیدها را از مهماندار گرفتیم .اتاق چندان بزرگی نبود ولی تمیز و مرتب بود. وسایل را در هتل جا دادیم و به سوی شیراز پرواز کردیم.اولین دیدار _ بازار وکیل : ساعت حدودا 12:15 بود که به بازار وکیل رسیدیم از در و دیوار بازار بوی ادویه و عرقیات میبارید تا کمی در بازار گشت زدیم و کمی مسقطی و بهار نارنج گرفتیم کرکره های مغازه ها بود که سنگین میشد و یکی یکی بسته میشد !!! خواب ظهر در شیراز هنوز هویت داشت !!!! به ناچار ترک بازار وکیل گفتیم و راهی هتل شدیم.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود


عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

دومین دیدار _ حافظیه :از خوش اقبالیمان بود که نم باران بهاری باغ حافظیه را شسته بود اگر حافظیه زیباست ، حافظیه باران خورده دو چندان زیباست.مست این باغ بهاری بودیم که صدای حافظ خوانی شجریان و شهرام ناظری از بلندگو دیوانه مان کرد دور تا دور حافظیه آدم ایستاده بود انرژی فوق العاده فضا محشر بود.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
سومین دیدار _باغ جهان نما :باغ جهان نما تکه ای از بهشت روی زمین است به قول شیرازیا اگر بنده ای از خدا بخواهد شمه ای از بهشت را نشانش دهد ، خدا آدرس میدهد : «خیابون پشت حافظیه، یه صد قدم بالو تر!»بهشتی هشت هکتاری با چمن هایی سر سبز و درختانی خوش قامت ، هوایی بهاری ، بوی گل ، صدای بلبل که میتوانی در آن وسط ها جایی برای نشستن روی چمن ها پیدا کنی که جز صدای سکوت و جیرجیرک های تازه از خواب بیدار شده و منظره دیوار های آجری باغ و بوی گلی که مستت میکند چیز دیگری از این قرن آهن و ماشین نباشد آیا به راستی بهشت همین جا نیست ؟؟؟هوا دارد تاریک میشود اولین بار است که دلم میخواهد شبی نباشد و امروز به فردا متصل باشد برای دیدن شیراز حریصم حریص !
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
روز دوم : چهارمین دیدار : پاسارگاد صبح با ونی که درب هتل منتظرمون بود راهی پاسارگاد شدیم پاسارگاد با شیراز 130 کیلومتر فاصله داشت و خارج از شهر بود جایی که کوه ها سر تعظیم فرو می آورند و کوتاه کوتاه تر یشوند درختان شرم میکنند از ایستادن و ناپدید میشوند تاریخی 2500 ساله خوابیده است .به مقبره میرسیم بغض همه را گرفته است بغضی از یک ابهت و عظمت و اقتدار خفته به خیلی چیزها فکر میکردیم .اولین چیزی که توجهم را جلب کرد سادگی است یک مقبره ساده نه یک کاخ و یک عمارت بزرگ برای جلب توجه جهانیان به او غبطه می خورم. به او که در زندگی و مرگ تمام آفرینش تعظیمش کرده و بزرگی اش را ستوده اند. به او که مردمان ده ها کشور، از روی شادی و نه اجبار پاهایش را بوسیده و هرچه داشتند تقدیمش کرده اند.دل کندن سخت است اما جاهای دیدنی شیراز زیاد است و زمان کم .
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
پنجمین دیدار_شاه چراغ:شه چراغ یعنی صاحب سرور و نور که به خوبی شخصیت شاه چراغ را شرح میدهد.حال و هوای شاه چراغ مثل حرم امام رضا بود فقط کمی خلوت تر و دنج تر وسط صحن تعدادی درخت بود که حسابی فضا را دوست داتشنی و عرفانی کرده بود.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
ششمین دیدار _ سعدیه : وارد سعدیه که شدم دلم از این همه بی ملایمتی با سعدی سوخت : سعدیه هم زیباتر است هم سرسبزتر و هم دلباز تر تازه بین خودمان بماند بوستان و گلستانش را هم بیشتر از غزلیات حافظ دوست دارم اما پرنده پر نمیزد حافظیه حواس همه را برده بود تازه شعرهای خود سعدی را روی در و دیوار آرامگاهش اشتباه نوشته بودند !!!شب شده بود برای شب به پیتزا آیوت که تعریفش را شنیده بودم رفتیم الحق که با تعریفشان در حق پیتزا آیوت کوتاهی کرده بودند که پیتزا آیوت تو در وصف نیایی...
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
روز سوم : روز سوم را با باغ ارم شروع کردیم باغ ارم متعلق به بخش گیاه شناسی است به همین خاطر انواع درخت و گل و گیاهان با شناسنامه شان را میتوانید در آنجا ببینید .
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورودنماد کاربر
limootorsh
 
پست ها : 14
تاريخ عضويت: 30 ارديبهشت ماه 1396, 14:37
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 140

بازگشت به عکسهای ارسالی کاربران

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron